kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

Kreta

  • Stolica: Heraklion (Iraklio)
  • Powierzchnia: 8372 km2
  • Długość: 256 km
  • Szerokość: do 56 km
  • Język: grecki
  • Waluta: Euro (EUR)
  • Szczepienia: Brak obowiązkowych szczepień.
  • Napięcie: 220 V
  • Czas lotu: ok. 2h 40m
mapa Krety

Aktualne wycieczki na Kretę:

- Kreta trochę inna

Pobyt i zwiedzanie najciekawszych miejsc na Krecie w pakiecie, bez dodatkowych kosztów!
Opieka i realizacja programu - Maria Quoos

KRETA - oferta dla grup zorganizowanych (min. 10 osób), terminy dowolne od kwietnia do października 2015, ceny wg indywidualnych kalkulacji już od 790 EUR od osoby

Kreta to największa z setek wysp archipelagów greckich i czwarta co do wielkości na Morzu Śródziemnym. Widokowo zróżnicowana, ofiaruje turystom całe swe bogactwo - wysokie góry, głębokie wąwozy, tajemnicze groty, żyzne doliny, na których rozciągają się gaje oliwne oraz winnice, bezkresne plaże z krystalicznie czystym i ciepłym morzem oraz wspaniały klimat. Dzisiejsza Kreta to dwa światy - współczesny z charakterystycznymi dla początku XXI w. osiągnięciami cywilizacji, drugi natomiast to zacofana i tradycyjna wieś, która kontynuuje obyczaje i sposób życia sprzed wielu lat. Głównym, historycznym walorem turystycznym Krety są pozostałości kultury minojskiej. Najlepiej zachowane zabytki znajdują się w Knossos, Fajstos, Mallos, Gurni. Kreta zawdzięcza swoje piękno nie tylko przyrodzie i historii. To także ludzie zamieszkujący malownicze miasteczka i wioski, w których panuje spokojna, a nawet nieco senna atmosfera. Natomiast korzystne warunki klimatyczne, malownicza i silnie rozwinięta linia brzegowa, piękne piaszczyste plaże stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Dodatkową atrakcją turystyczną wyspy jest jej górzystość, krasowe wąwozy i jaskinie, które zapraszają turystów na piesze wędrówki. Sezon turystyczny trwa tu wiele miesięcy i warto przyjechać tu także wiosną i jesienią. Leniwe, ciepłe słońce nie męczy wtedy tak bardzo, na plażach i szlakach turystycznych jest mniej turystów, a w powietrzu unosi się wspaniały zapach oregano, bazylii i tamaryszku.


Chania jedna z większych miejscowości na Krecie. Leży na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy, w sąsiedztwie półwyspu Akriotiri, uważana jest za najpiękniejszy i najbardziej urzekający port Krety. To właśnie okolice Chani są najbardziej zielone na wyspie i tu rozciągają się piękne, długie, piaszczyste plaże. Zachowały się tutaj pozostałości wszystkich epok historycznych. Sąsiadują ze sobą ruiny pamiętające czasy króla Minosa, bizantyńskie kościoły, tureckie meczety i weneckie wille. Niezliczone zakamarki Starówki z kafejkami, tawernami oraz wyjątkowo piękny wenecki port z basztą Firkas, Meczetem Janczarów i latarnią morską tworzą niepowtarzalny charakter tego miasta. Kilka kilometrów od Chani leży wioska Stavros, gdzie kręcono niezapomniany film "Grek Zorba".


Kolimbari jedna z wielu wiosek na Krecie, leżąca na zachód od Chani tuż za Maleme. Urocza, typowo turystyczna miejscowość z wieloma sklepami, tawernami i kafejkami, z atmosferą starej, greckiej prowincji, gdzie na każdym kroku stykamy się z typową grecką gościnnością mieszkańców. Żwirowo-piaszczyste plaże oraz piękne krajobrazy tworzą niepowtarzalny klimat i sprzyjają relaksowi.