kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

Indie - warto wiedzieć:


USTRÓJ - Republika

tabela klimatyczna Indii

STOLICA – New Delhi

JĘZYK - hindi oraz język angielski jako pomocniczy

POWIERZCHNIA - 3 287 590 km²

LUDNOŚĆ – 1,16 mld

WALUTA – rupia indyjska; w dużych miastach wymiana dolara amerykańskiego czy euro nie stanowi problemu. Karty kredytowe są akceptowane niemal we wszystkich hotelach, a większość bankomatów umożliwia realizację wypłaty za pomocą karty elektronicznej.

Wizy - dla obywateli Polski wiza jest wymagana.Pośredniczymy w załatwianiu wiz!
NIEZBĘDNE DOKUMENTY: Paszport ważny min. 12 miesięcy od daty powrotu, wypełniony w języku angielskim i podpisany wniosek wizowy, aktualne, kolorowe zdjęcie, kopia biletu lotniczego (rezerwacji) koniecznie w obie strony.
BARDZO WAŻNE: Wiza ważna jest przez 3 miesiące od daty wydania, uprawnia do 90 dniowego pobytu na terenie Indii. Należy pamiętać, że pomiędzy wyjazdami do Indii (z Europy) musi nastąpić 60 dniowa przerwa.
Czas oczekiwania na wizę liczony jest od dnia następnego po złożeniu wniosku w Ambasadzie Indii, a wynosi od 21 do 25 dni roboczych.
WNIOSEK WIZOWY
OPŁATY: Opłata konsularna za wizę - 224 PLN, pośrednictwo wizowe - 80 PLN lub 30 PLN dla klientów kupujących bilet do Indii lub pakiet wycieczkowy w Happy Holiday Travel Duo Sp. z o.o., zwrotna przesyłka kurierska (w razie potrzeby) - 30 PLN
Przepisy wjazdowe – Wymagana jest wiza. Bezwzględnie zabroniony jest przywóz broni i amunicji. Nie wolno wwozić złota lub srebra, poza przedmiotami osobistego użytku. Zabrania się wywożenia z Indii antyków (przedmioty powyżej 100 lat), wyrobów z kości słoniowej, skór zwierząt (szczególnie gadów), a także skorup żółwich. Kara więzienia grozi za posiadanie i przewóz nawet niewielkiej ilości narkotyków.

Czas - + 4,5 godziny

Elektryczność - Napięcie 230-240 V. Sieć elektryczności obejmuje większość miast, ale warto zabrać ze sobą świecę lub latarkę, bo na prowincji zdarzają się przerwy w dostawie prądu.

Ubiór - Ubranie powinno być tak lekkie, jak to tylko możliwe. Kobiety powinny unikać zbyt odkrytych koszulek lub minispódniczek. Najlepszym i uniwersalnym ubiorem jest bawełniana koszulka i luźne, również bawełniane, spodnie lub szorty.

Jedzenie - Wbrew opiniom, nie wszyscy Indusi są wegetarianami. Wpływ na dietę mają warunki klimatyczne i historyczne. Więcej mięsa spożywa się na północy, gdzie jedzenie zbliżone jest do kuchni azjatyckiej. Natomiast w tradycyjnej kuchni z wpływami Bliskiego Wschodu więcej jest różnorodnych przypraw, a mniej typowego dla Indii chili, popularne jest również pieczywo. W Indiach nie ma potraw z wołowiny. Wybierać należy restauracje o wysokim standardzie. Najbezpieczniej jest pić wyłącznie wodę butelkowaną. Najlepiej kupujmy ją w pewnych miejscach i sprawdzajmy, czy jest zamknięta fabrycznie.

Zdrowie - Do żelaznej zasady dotyczącej picia tylko butelkowanej wody warto dołączyć również mycie w niej zębów. Owoce zawsze obierajmy. Bezwzględnie zabierzmy ze sobą środki na ukąszenia komarów. Warto również zaopatrzyć się w apteczkę z podstawowymi lekami przeciwbiegunkowymi, na gorączkę, środkami antyseptycznymi oraz bandażami. Pamiętajmy również o preparatach chroniących przed promieniowaniem UV. Planując podróż do Indii, najlepiej byłoby odwiedzić lekarza specjalistę medycyny podróży.

Obyczaje - W zdecydowanej większości miejsc znajomość podstaw języka angielskiego umożliwia porozumienie. Obecność turystów budzi naturalne zainteresowanie miejscowej ludności. Unikajmy tłumów, zamiast ściskać życzliwie wyciągane do nas na każdym kroku ręce, pozdrawiajmy tubylców pozdrowieniem „namaste” (ręce złożone razem, jak do modlitwy).

Zakupy - Kupować warto w rządowych manufakturach, które posiadają certyfikaty. Gwarantowana jest wysoka jakość i dobra cena. W innych miejscach targowanie się jest standardem. Przed dokonaniem zakupu należy upewnić się, czy proponowana cena nie jest wygórowana.

Bakszysz - Napiwki w Indiach są stosowane nie jako forma wynagrodzenia za usługę, ale raczej jako opłata za przyspieszenie biegu spraw. W hotelach i restauracjach napiwek zawarty jest najczęściej w rachunku i wynosi około 10%. Napiwki przygotujmy również dla obsługi hotelowej, portierów i bagażowych.

Inne - Warto mieć przy sobie kolorowe kopie paszportu i wizy. Pytając o drogę najlepiej skorzystać z pomocy właścicieli sklepów i taksówkarzy. Wybierając podróż taksówką, ustalmy już na wstępie cenę kursu lub umówmy się na opłatę zgodnie ze wskazaniem licznika.

Zwiedzanie - Podczas zwiedzania zabytków lub miejsc muzealnych może być od nas wymagany stosowny ubiór, na przykład nakrycie głowy, zakryte ramiona i nogi lub nakaz zdjęcia obuwia. W niektórych miejscach zakazane jest robienie zdjęć.