kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

Egipt - warto wiedzieć:


PRZEPISY WJAZDOWE - przy wjeździe do Egiptu należy posiadać paszport ważny minimum sześć miesięcy od planowanej daty powrotu. Wizę można otrzymać na każdym lotnisku. Koszt wizy to 15 USD.

WALUTA - główną jednostką monetarną jest funt egipski (L.E.). 1 L.E.= 100 piastrów. 1 USD = ok. 5,6 L.E. 1 EUR = = ok. 7,9 L.E. 1 PLN = ok. 0,55 L.E. Karty kredytowe są akceptowane w bankach oraz w większości hoteli i restauracji, z których wiele wyposażonych jest w bankomaty. Walutę radzimy wymieniać sukcesywnie, ponieważ sprzedaż funtów egipskich przy wyjeździe z Egiptu jest bardzo utrudniona.

CZAS - środkowoeuropejski + jedna godzina.

ELEKTRYCZNOŚĆ - 220 V, gniazdka takie, jak w Polsce.

BAKSZYSZ - napiwek jest powszechny nie tylko w hotelach i restauracjach, ale również w miejscach turystycznych. To często jedyny środek utrzymania dla oferujących nam swoje, nawet najdrobniejsze, usługi tubylców.

ZAKUPY - Egipt to raj dla kolekcjonerów pamiątek z podróży. Można tu kupić mosiężne tace, lampy i dzbany, figurki, szkatułki, wyroby ze skóry, papirusy, a także złotą i srebrną biżuterię z motywami starożytnej sztuki – kartuszami, skarabeuszami czy kluczami życia. Na egipskich targowiskach kuszą też pachnące olejki i perfumy oraz kolorowe stroje – od tradycyjnej galabii po chusty dla tancerek brzucha.
Gdziekolwiek jesteśmy, musimy poddać się wschodniemu zwyczajowi targowania. Sukces zależy oczywiście od talentu kupieckiego i umiejętności negocjacyjnych.

UBIÓR - w większości miejsc akceptowany jest zachodni sposób ubierania. Przy zwiedzaniu klasztorów lub meczetów obowiązuje strój zakrywający ramiona i kolana. Najlepsze są lekkie ubrania z bawełny, wygodne obuwie i nakrycia głowy, chroniące przed słońcem i upałem.

KUCHNIA - typowa kuchnia arabska jest bardzo pikantna. Hotele serwują raczej kuchnię mieszaną – europejską z elementami kuchni arabskiej. Nie znajdziemy w niej na pewno wieprzowiny. Warto spróbować full – pastę z bobu, falafel – warzywne kotleciki, ryby, karkade –herbatę z hibiskusa oraz konafę i bakhlavę – przepyszne ciasta i desery.

ZDROWIE - wyjazd do Egiptu nie wymaga wcześniejszych szczepień ochronnych. Dosyć powszechnym zjawiskiem są dolegliwości przewodu pokarmowego i biegunki, które związane są ze zmianą klimatu, wody i flory bakteryjnej pożywienia.
Przeciwdziałają im środki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne. Dla uniknięcia problemów zdrowotnych, najlepiej nie spożywać wody z kranów oraz nie myć w niej owoców czy warzyw. Należy pić napoje butelkowane i raczej zrezygnować z lodów. Chrońmy się również przed słońcem! Koniecznie zabierzmy ze sobą kremy z filtrami UV.