kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

mapa Egiptu

Egipt


  • Stolica: Kair
  • Powierzchnia: 1 001 450 km²
  • Ludność: 80 mln. mieszkańców
  • Język: arabski
  • Waluta: funt egipski
  • napięcie: 220 V
  • Czas lotu: 4godziny

EGIPT jest niezwykłym państwem. Położony na styku Afryki i Azji, otoczony dwoma morzami – Śródziemnym i Czerwonym. To tam znajdą Państwo największe zabytki starożytnej kultury, od egipskich świątyń, przez imponujące królewskie pałace i tajemnicze grobowce, aż po magiczne i fascynujące od setek lat piramidy.
Ale Egipt to nie tylko świat starożytnej historii. To także nowoczesność i atrakcje nadmorskich kurortów. Komfortowe hotele, restauracje oraz inne miejsca rozrywki kuszą miliony turystów do wybrania Egiptu za cel ich wakacyjnych podróży.
Niezaprzeczalnym atutem Egiptu jest subtropikalny i suchy klimat, który sprawia, że słońce świeci tu przez cały rok. Turystyczne ośrodki to przede wszystkim: rozległe piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Egipt to także miejsce, gdzie można podziwiać najpiękniejsze na świecie rafy koralowe. Podmorskie bogactwo fauny i flory poznamy nie tylko nurkując, ale również na brzegach malowniczych zatok. Egipt zaprasza przez cały rok. Latem oddawać się będziemy wypoczynkowi na plażach Hurghady i Sharm El Sheikh, a wiosną, jesienią i zimą połączymy wypoczynek z oglądaniem imponujących zabytków wielowiekowej tradycji.

HURGHADA kiedyś niewielka rybacka wioska, dziś jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych u wybrzeży Morza Czerwonego. Wizytówką Hurghady są błękitne morze, piaszczyste plaże, a w tle sceneria pustynnych gór. Nowoczesne, położone bezpośrednio nad morzem, hotele stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku. Okolice Hurghady to także raj dla amatorów nurkowania. Można tu również oddawać się uprawianiu sportów wodnych, takich jak windsurfing czy żeglarstwo. Dla zmęczonych plażowaniem turystów Hurghada oferuje znane z genialnej kuchni frutti di mare restauracje, dyskoteki oraz bary, w których można zapalić fajkę wodną – siszę. Miasto to jest także dobrym punktem wyjścia do zwiedzania najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc położonych w dolinie Nilu: Abu Simbel, Luxoru oraz Asuanu.

SHARM EL SHEIKH to położony na południowym końcu Półwyspu Synajskiego, prawdziwie nowoczesny ośrodek z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Sharm to niezwykłe połączenie słońca, morza i piasku oraz pięknych podwodnych parków koralowych z luksusowymi hotelami, bogatą ofertą sportów wodnych oraz rozrywką w centrum Naama Bay. Nurkowanie, windsurfing, safari, przejażdżki na wielbłądach i koniach, beduiński wieczór na pustyni nie pozwolą się nudzić żadnemu turyście. Pas wybrzeża między Sharm a Ras Nasrani – Błękitną Laguną bogaty jest w miejsca dla entuzjastów nurkowania. Koniecznie odwiedźcie Państwo Ras Mohamed – najpiękniejszy park narodowy w Egipcie. W pobliskich, malowniczo okalających Sharm górach, znajduje się Góra Synaj, na którą Mojżesz wszedł, aby otrzymać od Boga Dziesięć Przykazań oraz Klasztor Św. Katarzyny.
Nocne życie miasta to nie tylko rodzime restauracje, ale i kasyna, dyskoteki oraz kawiarnie znanych światowych sieci. Dla tych, którzy chcą zrobić zakupy czeka typowo egipski bazar w Starym Sharm, oferujący lokalne pamiątki: biżuterię, artykuły skórzane, tradycyjne stroje i wyroby garncarskie.