kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

Cypr: Nikozja / Lefkara, Góry Troodos / Klasztor Kykkos, Kurion / Paphos, Nikozja–Troodos, Wieczór cypryjski, JEEP SAFARI, Góry Troodos z Limassol, Góry Troodos z Paphos Półwysep Akamas

Nikozja/Lefkara

Całodzienna, autokarowa wycieczka pozwalająca poznać stolicę Cypru, ostatnią podzieloną stolicę świata. W tym mieście Grecy i Turcy cypryjscy, żyjący w przeszłości wspólnie, mieszkają obecnie oddzieleni od siebie murem. W czasie zwiedzania można zobaczyć „Zieloną Linię”, która jest strefą buforową pomiędzy częścią cypryjską i turecką. Nikozja to miasto o charakterystycznym klimacie, mieszającej się ze sobą przeszłości i teraźniejszości. Zwiedzać będziemy Centrum Sztuki Ludowej, Muzeum Archeologiczne, katedrę św. Jana z pięknymi freskami przedstawiającymi sceny biblijne, zobaczymy Pałac Arcybiskupa z 7-metrowym pomnikiem Arcybiskupa Makariosa. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w wiosce Lefkara, leżącej na stokach Gór Troodos. Słynie ona z przepięknych, unikatowych koronek „lefkarika” oraz wyrobów ze srebra..

^ w górę

Góry Troodos / Klasztor Kykkos

Całodzienna wycieczka autokarem, pozwalająca dotrzeć malowniczymi szlakami do „serca wyspy” – Gór Troodos. Droga na ich najwyższy szczyt, Olimp 1952 m n.p.m., biegnie przez urocze wioski położone na górskich stokach, skąd podziwiać możemy piękne krajobrazy i nieskażoną przyrodę. Pierwszy postój przewidziany jest w wiosce Lania, słynącej z pięknych widoków i kamiennych domów. Spod Olimpu, przez górskie wioski Pedhoulas i Podromos, znane z owocowych sadów, dotrzemy do najsłynniejszego cypryjskiego klasztoru Kykkos, z namalowaną przez św. Łukasza ikoną Madonny. W pobliżu klasztoru znajduje się grób pierwszego prezydenta Cypru – Makariosa. W drodze powrotnej postój w jednej z wiosek na spacer lub obiad (niewliczony w cenę)..

^ w górę

Kurion / Paphos

Całodzienna wycieczka autokarowa, podczas której zobaczyć możemy większość atrakcji archeologicznych i historycznych Cypru. Rozpoczynamy od Curium, gdzie zwiedzimy wspaniale zachowany grecki amfiteatr oraz rzymski dom Eustoliosa z pierwszymi chrześcijańskimi mozaikami. Dalsza trasa wycieczki biegnie przez urocze wioski usytuowane wzdłuż zachodniego wybrzeża. Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest postój w Petra tou Romiou, miejscu, gdzie według przekazów wyłoniła się z morskiej piany bogini miłości - Afrodyta. Krystaliczna woda zachęca do kąpieli, a malownicza sceneria do robienia pamiątkowych zdjęć. Następnie docieramy do Paphos, położonego wokół niewielkiego portu, pięknego zakątka wpisanego przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kultury. Zwiedzać będziemy katakumby Agia Salomoni, pręgierz św. Pawła oraz Dom Dionizosa z bardzo dobrze zachowanymi mozaikami o tematyce mitologicznej. Czas wolny przeznaczyć można na spacer po portowej promenadzie lub na obiad (niewliczony w cenę). W drodze powrotnej zatrzymamy się w miejscowości Geroskipou, gdzie będziemy mogli skosztować cypryjskich słodkości „lukumia”..

^ w górę

Nikozja–Troodos

Wycieczkę rozpoczynamy od pięknej wioski Lefkara, słynącej z unikatowych koronek i wyrobów ze srebra. Po kilkunastu minutach przeznaczonych na zakupy i targowanie się w sklepach, jedziemy do stolicy Cypru. W Nikozji objedziemy mury weneckie starego miasta, podjedziemy pod granicę grecko-turecką, zwiedzimy katedrę św. Jana. Wolną godzinę na Starówce możemy spędzić na zakupach lub obiedzie. W centrum Nikozji znajduje się także punkt widokowy, na który możemy podejść w czasie wolnym, aby zobaczyć wspaniałą panoramę miasta oraz dobrze widoczną część okupowaną. Następnie udajemy się w góry Troodos, do wioski Palechori, na zwiedzenie bizantyjskiej cerkwi Przemienienia Pańskiego. Ostatnim punktem programu jest rosarium w Agros, manufaktura wyrobu olejku różanego i brandy. Po degustacji i ewentualnych zakupach wracamy do hoteli..

^ w górę

Wieczór cypryjski

Organizowana w godzinach wieczornych impreza folklorystyczna w tradycyjnej, cypryjskiej tawernie, którą powinien przeżyć każdy turysta. Jest to okazja do skosztowania kilkunastu przysmaków kuchni cypryjskiej i wspaniałych cypryjskich win. Posiłek urozmaica zespół muzyczny oraz tancerze ubrani w tradycyjne stroje. Dźwięki muzyki i panująca atmosfera zachęcają do wspólnego tańca..

^ w górę

JEEP SAFARI

Wspaniałe wycieczki, realizowane w 8-osobowych grupach, specjalnie w tym celu przystosowanymi samochodami terenowymi, w towarzystwie wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych przewodników-kierowców..

^ w górę

Góry Troodos z Limassol

Całodzienna wycieczka samochodem terenowym, na której odkryć możemy niepowtarzalny urok Gór Troodos, a krętymi, górskimi drogami dotrzeć do miejsc, gdzie nie można dojechać autokarem. Poprzez doliny i górskie szlaki dojedziemy na pierwszy przystanek do Trimiklini. Dalej przejedziemy na najwyższy szczyt – Olimp. Z punktu widokowego zobaczyć możemy całe piękno wyspy oraz Zatokę Morfu – strefę okupowaną. W malowniczej, górskiej wiosce Pedoulas zjemy obiad, na który podawane są typowe cypryjskie potrawy „meze” oraz wino. Następnie zwiedzamy klasztor Kykkos, święte miejsce, gdzie wymagany jest odpowiedni strój (zakryte ramiona, długie spodnie i spódnice). Na zakończenie pojedziemy przez las, wzdłuż rzeki do mostu Tzelefos. W drodze powrotnej czeka na uczestników niespodzianka..

^ w górę

Góry Troodos z Paphos

Całodzienne "Jeep - safari", na którym będą mieli Państwo możliwość usłyszeć od kierowcy-przewodnika wiele ciekawych informacji o historii, kulturze, faunie i florze Cypru. Pozostawi ono niezapomniane wrażenia, bo dotrą Państwo do miejsc, do których dojechać można tylko samochodem terenowym. Pierwszy postój przewidziany jest w wiosce Stavros This Psokas, aby mogli Państwo pooglądać muflony. Dalej podróż wiedzie do Klasztoru Kykkos, świętego miejsca. Turyści mogą je zwiedzać wyłącznie w odpowiednim stroju (zakryte ramiona, długie spodnie i spódnice). Następnie w malowniczej, górskiej wiosce Pedoulas będą mieli Państwo okazję podczas lunchu spróbować typowych, cypryjskich potraw i win. Z punktu widokowego na Olimpie można zobaczyć zapierające dech w piersi widoki oraz Zatokę Morfu - strefę okupowaną. Na zakończenie wycieczki czeka na Państwa niespodzianka.

^ w górę

Półwysep Akamas

Piękna przyrodnicza wycieczka, na której samochodem terenowym dojeżdża się w dziewicze obszary półwyspu z osobliwą fauną i florą. Wjeżdżamy w obszar parku narodowego, do wąwozu Akavas, małego kanionu z przepływającą rzeką, i oglądamy niespotykane gdzie indziej gatunki roślin i ptaków. Następnie w Zatoce Koral będziemy mogli oglądać morskie jaskinie, a w Zatoce Lara miejsce, gdzie żółwie zielone przypływają na składanie jaj. Po lunchu w tawernie, z typowymi cypryjskimi potrawami "meze" i winem można spróbować kąpieli w krystalicznej morskiej wodzie (prosimy nie zapomnieć stroju kąpielowego!). Ostatnie na trasie to Łaźnie Afrodyty, miejsce, gdzie bogini piękności zażywała kąpieli zapewniających jej wieczną młodość.

^ w górę