kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

2011-03-17 14:04:06

Koniec spaceru po Starej Jerozolimie oczywiście nie kończy przygody z Jerozolimą.  

 

Pozostaje jeszcze kilka wartych odwiedzenia miejsc. M.in. Góra Oliwna, skąd według tradycji, Jezus wstępuje do nieba. Wcześniej przychodził tu ze swoimi uczniami aby się modlić i medytować. Stąd też zapłakał nad Jerozolimą, zapowiadając jej upadek i zniszczenie. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii zwana Getsemani, które również nazywane jest Kościołem Narodów, gdyż 16 narodów przyczyniło się do jego budowy.  

 

Od IV w.. W Grocie Pojmania odbywały się chrześcijańskie obrzędy kultowe. W pobliskim sąsiedztwie Groty Pojmania znajduje się Grób Matki Boskiej, gdzie imponujące schody prowadzą do podziemnej krypty na planie krzyża. Na zboczach Góry Oliwnej rozpościera się największy cmentarz Jerozolimy. Już od II tysiącleci p.n.e drążono tutaj grobowce. Swoich zmarłych grzebali Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie. Tradycje trzech monoteistycznych religii głoszą, że na kamiennym cmentarzu i znajdującej się poniżej Dolinie Jazafata rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego. Z Góry Oliwnej rozpościera się piękna panorama na Stare Miasto i Wzgórze Świątynne z pozłacaną Kopułą na Skale. c.d.n.

dodaj komentarz

komentarz:

Lista komentarzy:

~HtepRIlr8D 2014-11-19 07:10:12

Ja też w te święta odkryłam banalne ale z<a href="http://aszbxlzvjxo.com"> dreiguj</a> strony doskonałe połączenie kiełbasek z ciastem francuskim :) ale nie nacięłam ich tak ładnie jak Ty :) Pycha!PS Widze, że na blogach pełna automatyka ostatnimi czasy ;)

~EIfdHvlxL 2014-11-17 18:26:28

super pomysl z tym ctseiam francuskim! uwielbiam to ciasto, jest takie uniwersalne, mozna je przyrzadzic z czyms na slodko i slono. u Ciebie rewelacja! a poza tym biala kielbaska na pozostalych fotkach prezentuje sie swietnie... w roznych sosikach... ach... http://mcyagqsyq.com [url=http://ilntxnke.com]ilntxnke[/url] [link=http://oihlujvoe.com]oihlujvoe[/link]

~BysN0BX0C 2014-11-15 09:14:26

Aga z Zapiecka, tak automatyka była całkiem<a href="http://zehcpi.com"> pydtzarna</a> jak wyjechaliśmy :) A połączenie ciasta francuskiego i białej jest rzeczywiście banalnie proste i tak smaczne zarazem :)BTW to witaj po Świętach, bo już się za Tobą stęskniłam :) Kiedy kolejne smakowitości u siebie przedstawisz? :) Buziaki :*

~ZbFvuavfGL 2014-11-14 05:59:27

Majanko, dziękuję pięknie :) A co do osf3bek to oczywiście, że Ty :))) Strasznie się cieszę z naesgzo spotkania :***Polko, masarnię nie, ale przyzwoity sklep mięsny w pobliżu i ogromną ochotę na biała w ostatnich czasach :) Dzięki :*Aga, tak :)Oczko, pozdrowiliśmy Gdańsk i wychodziliśmy się po nim za wszelkie czasy, ale z pewnością jeszcze będziemy tam wracać :) A w ciasto można i coś bardziej wege włożyć :)Kuchnia-Monsai, cieszę się :) I ja lubię białą, choć muszę przyznać, że raczej głf3wnie w okolicy Wielkanocy :)Olalala, pewnie receptur tyle co gospodyń :)Kass, dzięki :) Maila już odpisałam :)Kasiaaa24, dziękuję pięknie :) I ja lubię taką pieczoną z cebulą, chociaż muszę przyznać, że nie wiem ktf3rą lubię najbardziej :)An-na, ta w cieście nawet na zimno, na drugi dzień była bardzo smaczna :)Casiu, prawda że nowe spojrzenie na swojską i wiejska białą :)))Atinko, to masz podobny gust co i mf3j Mąż :)Cudawianki, tak i ja lubię francuskie, bo i małe paszteciki i ciasteczka można zrobić, ale i tarty czy zawijane w nie kiełbaski :)

panel administracyjny