kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

2010-12-30 12:18:13

Życzymy wszystkim szampańskiej Zabawy Sylwestrowej oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2011 Roku!

2 komentarze
2010-12-27 14:32:43

Podczas planowania wyjazdu do Izraela, warto zwrócić uwagę na zwyczaje religijne tam panujące. Na przykład w szabas, czyli od piątkowego zachodu słońca do sobotniego wieczoru nie funkcjonują środki komunikacji miejskiej. Wyjątek stanowi Wschodnia Jerozolima, Hajfa i Nazaret. Zwyczaj ten obowiązuje również podczas innych żydowskich świąt. Taksówki i busy w niektórych miastach pozostają do dyspozycji turystów, ale ich ilość jest znacznie mniejsza niż normalnie. Święto Jom Kippur jest nieco bardziej restrykcyjne. Tego dnia na ulicach wstrzymany jest ruch wszelkich pojazdów silnikowych, hotele proponują tylko koszerną żywność! W dużych miastach, w dzielnicach arabskich sklepy, restauracje, kawiarnie w większości są otwarte w soboty i większość świąt żydowskich.

1 komentarz
2010-12-23 13:28:35

Wesołych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

18425 komentarzy
2010-12-21 17:32:14

Według dzisiejszych doniesień medialnych 24 lutego 2011 roku w Jerozolimie odbędzie się, po raz pierwszy w historii, wspólne posiedzenie rządów Polski i Izraela.  

Posiedzenie rządów Donalda Tuska i Benjamina Netanjahu ma służyć zacieśnieniu stosunków obu państw.  

Oprócz premierów w spotkaniu wezmą udział m.in. ministrowie spraw zagranicznych i obrony, a także szefowie resortów gospodarczych, edukacji, kultury i zdrowia. 

Według ambasador RP w Izraelu, posiedzenie to oznacza, że Izrael postrzega Polskę jako przyjazne państwo europejskie, a jednocześnie jako partnera do współpracy obejmującej kwestie strategiczne, bezpieczeństwa i sprawy bliskowschodnie.

944 komentarzy
2010-12-16 14:43:54

Izrael to na pewno kraj przyjaznych ludzi. Izraelczycy bardzo chętnie doradzą, pomogą. Nie można się też dziwić, że wtrącą się do naszej rozmowy. Mają chyba jeszcze bardziej ekspresyjny styl bycia aniżeli Włosi. Całe szczęście, że obyczaje im tego nie zakazują, bo chyba cały kraj by zamilkł! :-) 

Jak wspominaliśmy już we wcześniejszych wpisach, to kraj, w którym żyją ze sobą ludzie z około 90 krajów. Nie jest niczym dziwnym, że rozmowa z Izraelczykiem może zacząć się w języku angielskim, a skończyć np. w polskim. W programach telewizyjnych też nie usłyszymy tylko języka hebrajskiego. Ile napotkamy ludzi, tyle możemy usłyszeć opinii na zadany temat, ale możemy być pewni, że gdy zapytamy o drogę jedną, konkretną osobę, za chwile dołączą kolejne i otrzymamy wyczerpujące informacje :-)

0 komentarzy
2010-12-13 12:12:11

W Izraelu można znaleźć wiele hoteli zapewniających szeroką ofertę noclegową, dostosowaną do wszelkich potrzeb i możliwości finansowych klientów. Ceny hoteli zależą oczywiście od standardu i sezonu, kiedy planuje się podróż. Ze względu na znaczenie Izraela w świecie kongresów i konferencji, większość hoteli oferuje sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem potrzebne do ich organizacji. Stawki hoteli zazwyczaj podaje się w dolarach amerykańskich 

Większość obiektów hotelowych prezentuje swoją ofertę w internecie i tak też można dokonać w nich rezerwacji. Warto jednak pamiętać, że biura, które proponują rezerwacje noclegów w Izraelu, np. Happy Holiday Travel Duo, mogą mieć korzystniejsze stawki.  

Przez większość miesięcy w roku w Izraelu jest gorąco i słonecznie, ale okres zimowy potrafi powitać turystów niskimi temperaturami, szczególnie w obszarach górzystych i szczególnie w nocy. Happy Holiday Travel Duo zwraca uwagę klientów na klimat panujący w Izraelu i stara się podpowiedzieć, co warto spakować na taki wyjazd. Na pewno w miesiącach zimowych przyda się odzież przeciwdeszczowa, a przez pozostałą część roku niezbędne są okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Trzeba pamiętać, że podczas zwiedzania sanktuariów wymagany jest skromny strój zakrywający ramiona. Obowiązuje tam zakaz wstępu w krótkich spodenkach, czy sukienkach bez rękawów.

0 komentarzy
2010-12-09 11:43:35

Warto zauważyć, że Izrael to nie tylko miejsca znane z biblii, związane z chrześcijaństwem. Happy Holiday Travel Duo pragnie też zwrócić uwagę na „turystyczny raj”, skąpany w słońcu przez 359 dni w roku. Eilat, bo o nim mowa, leży w najdalej na południe wysuniętej części Izraela, na północnym skraju Morza Czerwonego. Tutaj amatorzy nurkowania i słońca odnajdują sprzyjające otoczenie. Można tu spędzić czas na wiele sposobów, bo oprócz atrakcji dla nurkujących, znajdą się też propozycje sportów wodnych, wycieczek łodziami ze szklanym dnem, rejsy jachtami czy podwodne obserwatorium w parku morskim, można tu też zobaczyć i nakarmić delfiny. Jednak nie tylko atrakcje wodne przyciągają turystów – to również raj dla ornitologów, ponieważ przebiegają tu trasy wędrówek ptaków z Afryki do Europy, a specjalna ścieżka pozwala oglądać różne gatunki ptaków. Można też wypożyczyć rower i odwiedzić farmę strusi. 

W opinii Happy Holiday Travel Duo, właśnie w Eilacie znajduje się jedna z najlepszych baz hotelowych w Izraelu, nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć zakwaterowania „na każdą kieszeń”. Niezależnie od tego, czy zakwaterowanie będzie pięcio- czy dwugwiazdkowe, wakacje w Eilacie sprawią, że nuda i rutyna dnia codziennego zostaną na dalszym planie.  

Turyści z całego świata cieszą się samym miastem, które jest głównym centrum zakupów i strefą wolnocłową, ciepłym przez cały rok morzem i górzystą pustynią. Największą atrakcją jest wszechobecne morze, którego w każdym zakątku czuje się magnetyczne przyciąganie.

83 komentarzy
2010-12-06 10:22:39

Wczorajsze doniesienia mówią o "niemal całkowitym kontrolowaniu płomieni", czyli po ok. 77 godzinach walki z ogniem, ogromny pożar w Górach Karmel został opanowany. Jak podały media z żywiołem walczyło ponad 3 tysiące strażaków i ok. 35 samolotów gaśniczych, w tym amerykański największy samolot gaśniczy na świecie Boeing 747 Super Tanker, także z Wielkiej Brytanii, Rosji, Turcji, Francji i Cypru. 

W pożarze zginęło 41 osób, a ponad 17 tysięcy ludzi ewakuowano. Pożar strawił tysiące hektarów w masywie gór Karmel.  

Izraelska policja podała, że zatrzymano dwóch 16-letnich braci podejrzewanych o przypadkowe zaprószenie ognia i spowodowanie największego w historii kraju pożaru.

105 komentarzy
2010-12-03 14:58:47

Od wczoraj Izrael walczy z żywiołem. Gigantyczny pożar lasów północnego Izraela pochłonął już ponad 40 ofiar. Ogień, jest trudny do opanowania z uwagi na silny wiatr. Hajfa pogrążona jest w czarnym, gęstym dymie. Nie wiadomo jeszcze z jakiej przyczyny powstał tak ogromny pożar pochłaniający Las Karmelowy. Policja izraelska uważa, że mógł rozpocząć się od nielegalnego wysypiska śmieci, które znajduje się w tamtym lesie. 

Już dziś z pomocą do Izraela przyleciało kilka samolotów przygotowanych do walki z ogniem. Ewakuowano tysiące ludzi m.in. pobliskie więzienie. W rejon pożaru udały się zastępy strażaków ze specjalistycznym sprzętem. 

Premier Izraela zaznaczył, że należy osiągnąć dwa cele - ratować życie ludzi i skutecznie gasić ogień. 

 

Miejmy nadzieję, że pożar nie pochłonie więcej ofiar, a dzięki pomocy innych krajów zostanie wkrótce opanowany!!!

0 komentarzy
2010-11-30 15:24:37

Wracając do poprzednich wątków... 

Jak już pisaliśmy oprócz Jerozolimy wartym odwiedzenia i poznania jest wiele innych miejsc, takich jak Galilea, Nazaret, Hajfa, Cezarea. 

Galilea jest najchętniej odwiedzanym rejonem Izraela ze względu na wielkie bogactwo dziedzictwa religijnego. Rozciąga się od Doliny Jezreel na południu, po Metullę na północy, od wybrzeża Morza Śródziemnego aż po wschodni brzeg Morza Galilejskiego. Tam właśnie znajduje się słynny Ewangeliczny Trójkąt. Nazaret jest malowniczo położonym miastem z wieloma interesującymi zabytkami. Hajfa jest największym miastem oraz głównym portem północnego Izraela na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

66 komentarzy

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

panel administracyjny