kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

2011-02-02 10:06:35

Safed, Cezarea Filipowa to kolejne miejsca szczerze polecane do odwiedzenia podczas wycieczki do Izraela. Nie zawsze programy objazdowe zawierają te miejsca, ale na prawdę warto je zobaczyć. Safed-niewielkie miasteczko o powierzchni ok. 40 km 2, położone 900 m nad poziomem morza, skąd rozpościera się przepiękny widok na Hermon, Liban, Górę Meron. Wg przepowiedni Safed ma do odegrania znaczącą rolę w końcowym odkupieniu. Safed to ważny ośrodek kabały. Warto pospacerować po labiryncie uliczek, gdzie spotkać można przechadzających się chasydów. W Synagodze Josefa Caro znajdują się kilkusetletnie Tory.  

Cezarea Filipowa - pierwotna nazwa Paneion, dzisiaj Banias. Starożytne miasto leżące u źródeł Jordanu, u i stóp Góry Hermon. Wybudował je Herod Filip na cześć cesarza Augusta. Teraz - niezwykły Park Narodowy Banias z przepięknymi wodospadami i wszechobecną soczystą zielenią.

0 komentarzy
2011-01-31 14:53:22

Akka - port, znany od biblijnych czasów jako Akko, służył żeglarzom jako bezpieczne schronienie przed sztormami. 

Ślady historii, burzliwej i dramatycznej, zapisały się w architekturze miasta. Warto odwiedzić Akkę, aby zwiedzić stary port, założony jeszcze przez Persów, podziemne miasto Krzyżowców, Cytadelę osmańską, Meczet El-Dżazzara.  

Oczywiście, będąc w tym miejscu, nie należy zapomnieć o obejrzeniu "hammam", czyli arabskiej, rytualnej łaźni, wzorowanej na termach rzymskich. Do atrakcji turystycznych należą też "chany", gdzie obecnie odbywają się festiwale teatrów ulicznych i plenerowych.

1 komentarz
2011-01-27 15:14:32

Cezarea Nadmorska - miasto krzyżowców z czasów imperium rzymskiego, gdzie znajduje się wiele wykopalisk, m.in. pozostałości rzymskiego akweduktu, amfiteatr Heroda Wielkiego, który współcześnie przekształcono na muszlę koncertową. Najstarszą zachowaną budowlą jest Wieża Stratona. W Cezarei Nadmorskiej znajduję się też nowoczesne, multimedialne muzeum. 

Jest to miejsce urocze! Turkus wody, rewelacyjny klimat, piękna plaża, nadmorskie ruiny tworzą niepowtarzalny obraz.  

Pomiędzy Tel Awiwem a Hajfą oprócz wartej odwiedzenia Cezarei znajduje się również Netanya. Jest to jedna z najpiękniejszych miejscowości wypoczynkowych w Izraelu, do złudzenia przypomina kurort Riwiery Francuskiej. Oprócz przepięknych złotych plaż znajdują się tu znane w świecie szlifiernie diamentów, słynne lokalne piwo i plantacje cytrusów.

1 komentarz
2011-01-24 12:34:10

Przydatne informacje już były, wskazówki również, czasem jakiś, ciekawy bądź nie, news z Izraela, więc myślimy, że fajnie byłby wskazać i w skrócie opisać, miejsca zawarte zazwyczaj w wycieczkach objazdowych lub takie, które mogą być częścią wyjazdów indywidualnych. 

Ponieważ zazwyczaj programy objazdowe zaczynamy od północnego Izraela i od wybrzeża Morza Śródziemnego, to pierwszym przystankiem jest Hajfa. To trzecie, co do wielkości, miasto Izraela po Jerozolimie i Tel Awiwie. 

Hajfa jest największym portem pasażerskim i towarowym Izraela. Hajfa to także ważny ośrodek kulturalny i naukowy. Znajdują się tu dwa największe, słynne na całym świecie uniwersytety oraz kilka ośrodków naukowo-badawczych. Hajfa to też nowoczesny ośrodek życia kulturalnego. W Hajfie żyją obok siebie wyznawcy wielu różnych religii, dlatego właśnie Hajfę nazwano miastem tolerancji.  

W Hajfie warto odwiedzić Muzeum Morskie, Muzeum Hajfy, Klasztor Karmelitów, Grotę Eliasza oraz Świątynię Bahajską, której złotą kopułę widać z daleka a dookoła niej przepiękne ogrody.

5 komentarzy
2011-01-20 15:06:39

Z Izraela napływają dziś smutne informacje, a mianowicie w nocy zmarła żona prezydenta Szimona Peresa-Sonia Peres. 

Zmarła w swym domu w Tel Awiwie w wieku 87 lat. Prawdopodobnie w czasie snu doznała ataku serca.  

Szimon Peres, to jedna z czołowych postaci izraelskiej polityki, prezydent Izraela od 2007 roku. Zmarła żona stroniła od polityki, rzadko pojawiała się publicznie oraz nie przeniosła się z mężem do rezydencji prezydenckiej w Jerozolimie.

0 komentarzy
2011-01-17 08:55:01

Pogląd, że Izrael to Ziemia Święta, to tylko przysłowiowa jedna strona medalu. Podróżując do Izraela warto spojrzeć na to państwo z troszkę innej perspektywy, a mianowicie na piękno i niepowtarzalność natury, na obiekty związane z kulturą i cywilizacją tego kraju.  

Standardowe wycieczki do Izraela często pomijają wiele wartych odwiedzenia miejsc, a to z uwagi na to, że osoby chętne do skorzystania z takich wyjazdów z góry wiedzą, co chcą zobaczyć. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że Izrael to nie tylko Ewangeliczny Trójkąt, to nie tylko Jerozolima i Betlejem, ale to także Neve Tzedek - pierwsza żydowska osada, Muzeum Diaspory w Tel Awiwie, Safed-urokliwe miasteczko z istnym labiryntem uliczek i Centrum Kabały, Katzerin, Beit Shean. Nie można oczywiście nie wspomnieć o Instytucie Yad Vashem.

12874 komentarzy
2011-01-12 09:07:04

Waluta izraelska to NOWY SZEKEL IZRAELSKI, skrót NIS. 1 NIS = 100 agorot. W Izraelu używa się monet o wartościach 1, 5, 10 szekli oraz 5, 10, 50 agorot. Powszechnie używane, będące w obiegu banknoty mają nominały 20, 50, 100 i 200 szekli. 1 USD -> ok. 3,5 NIS. Należy pamiętać, że walutę można wymienić w prawie każdym banku, a najlepiej zabierać z Polski dolary amerykańskie. W większych miastach, sklepach z pamiątkami czy nad Morzem Martwym można posługiwać się dolarami, bez konieczności wymiany, ale może to być mniej korzystne. Banki, podobnie jak urzędy, nie pracują w piątkowe popołudnia, soboty i święta państwowe. Osoby dorosłe mogą wwieźć do Izraela maksymalnie 250 sztuk papierosów, 2 litry wina, litr wyrobów spirytusowych oraz 250 mg perfum. Wwożenie zwierząt, roślin, broni palnej wymaga wcześniejszego uzyskania zezwolenia.

35 komentarzy
2011-01-08 12:27:37

W oparciu o doniesienia medialne, Izraelowi należą się wielkie gratulacje, ponieważ według danych Centralnego Biura Statystycznego za 2010 rok "gospodarka tego kraju rozwijała się w tempie 4,5 proc. rocznie". Wniosek - Izrael ma najszybciej rozwijającą się gospodarkę na świecie wśród państw rozwiniętych. Taka jest ocena agencji Associated Press. 

Taki wzrost gospodarczy (przypomnijmy 4,5 %) pozwala Izraelowi na zajęcie czołowego miejsca wśród krajów należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). OECD - organizacja międzynarodowa o profilu ekonomicznym zrzesza najbardziej rozwinięte, demokratyczne państwa świata.

0 komentarzy
2011-01-05 14:54:39

Wybierając się indywidualnie do Izraela, mamy możliwość korzystania z usług firm turystycznych, które zajmują się organizacją, krótkich, zazwyczaj jednodniowych lub kilkugodzinnych wycieczek objazdowych z przewodnikiem. Ceny są przystępne, a programy interesujące i optymalne, gdyż każda licencjonowana firma turystyczna ściśle współpracuje z Ministerstwem Turystyki, co gwarantuje maksymalny komfort zwiedzania.  

Każdej wycieczce, niezależnie od tego, z którego z miast jest organizowana, zawsze towarzyszą licencjonowani i wielojęzyczni przewodnicy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że standardowo wycieczki odbywają się w języku angielskim. Istnieje możliwość realizacji w języku polskim w momencie, kiedy jest min 5-8 osób chętnych, aby z niej skorzystać.

1 komentarz
2011-01-03 14:04:36

W związku z tym, że Izrael jest bardzo specyficznym państwem, warto zauważyć, że nie ma zupełnie problemu z poruszaniem się po tym państwie wypożyczonym samochodem. Należy posiadać ważne prawo jazdy międzynarodowe lub wydane we własnym kraju. Koszty wypożyczenia samochodu nie odbiegają od cen europejskich. Obowiązuje ruch prawostronny a wszelkie znaki drogowe w większości są w języku hebrajskim i angielskim. W niektórych miejscach również w języku arabskim. Wszelkie znaki drogowe są zgodne z międzynarodowymi standardami, przez co indywidualne poruszanie się po Izraelu nikomu nie powinno sprawiać problemów. Należy też pamiętać, że dzieci do 14 roku życia mają zakaz jazdy obok kierowcy oraz wszystkich obowiązują zapięte pasy bezpieczeństwa. Restrykcyjne są ograniczenia prędkości, bo na autostradach prędkość jaką maksymalnie można rozwinąć to 90-110 km/h. Zachęcamy również do indywidualnych wyjazdów!

1 komentarz

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

panel administracyjny