kontakt

Szanowni Państwo zapraszamy do biura HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO.
Organizujemy podróże oraz wyjazdy turystyczne osobom indywidualnym i grupom.
Zarezerwujemy i dostarczymy bilety lotnicze i kolejowe do wskazanego miejsca,
znajdziemy przyjazny hotel, ubezpieczymy na czas podróży. Odwiedź nas, wrócisz!

» więcej o HAPPYHOLiDAYTRAVEL DUO

Konsultanci on-line:


Małgorzata:
Małgorzata
Joanna:
Joanna
Justyna:
Justyna

My na facebooku:


HAPPYHOLiDAYTRAVEL malwa DUO laureatem platynowej malwy 2007 w kategorii biura podróży w ogólnopol-
skim rankingu konsumentów

» dowiedz
się więcej

W naszym biurze możesz dokonać płatności kartami:
 
Visa Visa Electron American Express Mastercard Maestro Diner Club International

Zaprzyjaźnione
linie lotnicze:

www.lot.pl
www.lufthansa.com
www.klm.com
www.airfrance.com
www.swiss.com
www.flysas.com
www.austrian.com

Nasi partnerzy:

2011-03-10 13:31:00

Stara Jerozolima – dzielnica drobnego biznesu, sklepów, biur podróży, hoteli, restauracji, ale na każdym kroku turyści spotykają przeszłość i religię. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, należą do nich m.in. archeologiczne Muzeum Rockefellera, Grób w Ogrodzie uważany zamiennie za miejsce ukrzyżowania, pogrzebania lub zmartwychwstania Chrystusa, Góra Oliwna, z której roztacza się niezwykły widok na miasto. Jerozolima zachwyca pięknem piaskowych murów i różnorodnością stylów architektonicznych. 

Nowe Miasto / Jerozolima Zachodnia to żydowska dzielnica handlowa i rządowa, z licznymi hotelami, restauracjami i barami, rozciągająca się na pięknych wzgórzach. Niedaleko centrum leży Mahane Yehuda – słynne targowisko. Tu znajdziemy również gmach Knesetu, Muzeum Izraela, Instytut Pamięci Narodowej Yad Vashem. 

Bez wizyty w Jerozolimie nie można sobie wyobrazić pobytu w Izraelu, chociaż czas spędzany w tym miejscu pozwala jedynie na pobieżne zapoznanie się z jej dziedzictwem historycznym i religijnym.

0 komentarzy
2011-03-07 17:59:33

Nadszedł czas, aby opisać wyjątkowe miasto jakim jest Jerozolima. 

Niektórzy mówią nawet, że jest to Święte Miasto. 

Pełne historii, którego początki sięgają nawet czasów sprzed czterech tysięcy lat... 

Jerozolima - miasto nieśmiertelne, może się uważać za królową wszystkich miast - nie w pojęciu materialnym. Jej wielkość wynika z tego, że została wybrana przez Boga, który w niej ogłosił wszystkim narodom swoje święte imię. Tutaj też po raz pierwszy ogłosili Prorocy przymierze sprawiedliwości i prawa. Tutaj Jezus obwieścił pokój i miłość, wartości, których ludzkość poszukuje do dnia dzisiejszego, chcąc być szczęśliwą. Trzy największe religie, uważają ją za miasto wyjątkowe, za MIASTO ŚWIĘTE. Jerozolima - to duchowe serce Izraela, silnie zapadające w pamięć. Synagogi Żydowskie stoją tu obok, islamskich meczetów i starożytnych świątyń - wiele jest tu miejsc kultu religijnego.

0 komentarzy
2011-03-03 10:48:21

Opuszczamy już Galileę z jej wszystkimi, godnymi zobaczenia miejscami.  

Kierując się na południe warto choć spojrzeć na panoramę miasta Jerycho, znajdującego się pod admistracją Autonomii Palestyńskiej, a leżącego na północny-wschód od Jerozolimy. To miasto położone w depresji, w Dolinie Jordanu, ok. 270 m p.p.m a jest jednym z najstarszych miast na świecie ponieważ pierwotnie miasto prawdopodobnie powstało ok 8000 p. n. e., a obwarowane zostało kamiennym murem. Wg Biblii Izraelici zdobyli miasto, ponieważ jego mury rozpadły się na skutek dźwięku trąb kapłanów izraelickich. Niestety nie zachowały się ślady miasta z tamtego okresu. Prawdopodobnie zniszczenie nastąpiło na skutek jakiegoś kataklizmu. 

Pozostając na obrzeżach Jerozolimy i w Autonomii Palestyńskiej, mamy kolejne, godne uwagi miejsce, a mianowicie Betlejem. Jest położone na południe od Jerozolimy i jest ważnym ośrodkiem kultu religijnego. Chrześcijanie odwiedzają Betlejem ze względu na górującą nad miastem Bazylikę Narodzenia Pańskiego, natomiast dla wyznawców judaizmu znajduje się tam Grób Racheli, żony Jakuba.

226 komentarzy
2011-02-28 12:36:54

W Dolnej Galilei znajduje się również Megiddo. To położone na wzgórzu ruiny starożytnego miasta. Prace archeologiczne odkryły tu wielki kopiec datowany na ok. 1900 r. p.n.e. , mury obronne wraz z bramami, rzeźby z kości słoniowej i stajnie.  

Megiddo było ważnym miastem w czasach Starego Testamentu, które strzegło głównego przejścia przez Wzgórza Karmel. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. 

Kierując się na południe w stronę Jerozolimy napotkamy na miejscowość Beit Shean.  

Współcześnie miasto Bet Shean leży w depresji Doliny Jordanu, prawie 120 metrów poniżej poziomu morza. 

Znajduje się tutaj Park Narodowy Bet Shean, gdzie można podziwiać wykopaliska archeologiczne z poprzednich wieków. Prowadzone tutaj badania archeologiczne należą do najbardziej niesamowitych w całym Izraelu, choć przyciągają niewielu turystów. Znajdziemy tu bardzo dobrze zachowany teatr rzymski, amfiteatr, mozaikowe posadzki, sale masażu, łaźnie parowe, ogrzewane sadzawki oraz potężne marmurowe kolumny, które były przywiezione z Egiptu.

3 komentarze
2011-02-24 08:45:15

Pozostając w Galilei nieodzownie należy pojechać do Nazaretu i do Kany Galilejskiej.  

Nazaret należy do głównych celów chrześcijańskich pielgrzymek. Najważniejszą chyba świątynią w Nazarecie jest Bazylika Zwiastowania, wzniesiona w latach 1955-60 na pozostałościach wcześniejszych kościołów. Według tradycji chrześcijańskiej tutaj Anioł Gabriel zwiastował Maryi narodzenie syna. Co ważne - tej Świątyni nie można zwiedzać podczas nabożeństw. 

W Nazarecie znajdują się jeszcze: kościół św. Józefa, gdzie wg tradycji znajdował się warsztat ciesielski św. Józefa oraz bazylika Jezusa Młodzieńca, skąd można podziwiać panoramę całego miasta. 

W latach 90-tych w Nazarecie powstało centrum turystyczne prezentujące żydowskie życie z czasów Jezusa.  

Kana Galilejska - miejsce, gdzie Jezus Chrystus dokonał swojego pierwszego cudu - zamiana wody w wino na weselu. Znajduje się tu sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. 

W Kanie Galilejskiej mozna również odnowić przysięgę ślubną oraz skosztować rewelacyjnych, lokalnych win.

11894 komentarzy
2011-02-21 14:37:47

Tyberiada zapewnia również możliwość odpoczynku i relaksu, które po trudach zwiedzania i zabiegach leczniczych będzie jak najbardziej wskazane :-). 

W centrum znajduje się wyłączony z ruchu samochodowego handlowy deptak, gdzie oprócz niezliczonej ilości sklepików znajduje się też wiele restauracji, pubów i kawiarni. Właśnie tutaj kwitnie życie nocne Tyberiady. W ciągu dnia, rozrywka i inne ciekawe wydarzenia koncentrują się nad brzegiem Jeziora Galilejskiego. Jednym z minusów Tyberiady są plaże nad Jeziorem Galilejskim, ponieważ w większości są to plaże będące własnością hoteli. Dla najbardziej wymagających odpowiednim wyborem będzie hotel Plaza Galei Kinneret, położony nad samym brzegiem jeziora. Dalej na południe znajdują się inne luksusowe hotele np. Radisson Moriah Plaza i Jordan River. Na południe od centrum miasta znajduje się Aqua Park Gai Beach, z basenami ze sztuczną falą i gigantycznymi zjeżdżalniami - jedna o nachyleniu dochodzącym aż 70 stopni! Bardzo popularne są dyskoteki organizowane na pokładach statków wycieczkowych, które co wieczór wypływają na wody jeziora - bardzo popularne wśród izraelskich nastolatków.

0 komentarzy
2011-02-17 11:44:33

Do Tyberiady pielgrzymują tłumnie również pobożni Żydzi, ponieważ znajduje się tu grobowiec rabina Meira Baal Hanesa-jedno z najświętszych miejsc judaizmu. Rabin rabina Meira Baal Hanesa, w II wieku n.e. pracował przy spisywaniu Miszny. W sąsiedztwie jego ohelu wzniesiono dwie synagogi. Przybywający tu Żydzi wierzą, że Bóg wysłucha wszystkich, którzy w tym miejscu poproszą o pomoc w rozwiązaniu osobistych problemów. W Tyberiadzie znajdują się też: grobowiec rabiego Akiwy oraz kompleks grobowców rabiego Mosze Bena Mojmona (Majmonides), rabiego Ben Zakkai, rabiego Eliezera Wielkiego, Rawa Ammi i Rawa Assii, oraz rabiego Izajasza Horowitza. Przy tych grobach całymi dniami modlą się chasydzi. Przybywając tutaj należy zwrócić na ubiór i zachowanie!!! 

Kolejnym ciekawym punktem w Tyberiadzie są pozostałości budowli rzymskich. Należą do nich m.in. cytadela Krzyżowców i fragmenty murów miejskich, wzniesionych w XVIII wieku. c.d.n.

251 komentarzy
2011-02-14 09:21:58

Tyberiada to kolejny punkt wycieczek objazdowych do Izraela. To miasto położone na zachodnim brzegu Morza Galilejskiego, wybudowane ok. 20 roku naszej ery przez Heroda Antypasa, syna Heroda Wielkiego. Nazwę Tiberias nadano miastu na cześć cesarza Tyberiusza.  

Główną atrakcją Tyberiady jest Park Narodowy Hamat Tiberias, leżący tuż przy gorących źródłach. Tutaj wybija z ziemi siedemnaście gorących źródeł. Już w starożytności odkryto ich lecznicze oraz wzmacniające właściwości. Te naturalne źródła termalne mają kojący wpływ na schorzenia reumatyczne i mięśniowe. Wydobywające się wody bogate są w związki siarki, chlorowodorku i soli wapiennych, przez co skutecznie działają przy leczeniu reumatyzmu i artretyzmu. Także kojąco wpływają na zaburzenia układu nerwowego i rozrodczego. Z uwagi na źródła termalne powstały tutaj piękne i godne odwiedzenia łaźnie. Lista dostępnych tu zabiegów jest bardzo różnorodna, ale zarazem bardzo droga.  

Tyberiada ma szczególne znaczenie dla chrześcijan, przez to, że wiąże się z życiem oraz działalnością Jezusa Chrystusa. Znajduje się tutaj kościół św. Piotra, wzniesiony w XII-wieku przez Krzyżowców. Budowla ma kształt odwróconej łodzi. c.d.n.

6866 komentarzy
2011-02-08 14:52:54

Pewnie troszkę powtórzymy z wcześniejszych postów, ale uważamy, że warto, gdyż to zapewne kolejny przystanek w zwiedzaniu Izraela. Mowa jest oczywiście o Galilei, czyli najchętniej odwiedzanym przez turystów rejonie Izraela, ze względu na wielkie bogactwo dziedzictwa religijnego, przez co umieszczana jest we wszelkiego rodzaju programach objazdowych i pielgrzymkowych. Rozciąga się od Doliny Jezreel na południu, po Metullę na północy, od wybrzeża Morza Śródziemnego poprzez Acre, Nahariya i jaskinie w Rosh Hanikra, aż po wschodni brzeg Morza Galilejskiego. Do głównych atrakcji należą m.in.: Ewangeliczny Trójkąt, Jezioro Galilejskie (obecnie Jezioro Tyberiadzkie), Nazaret, Kana Galilejska, jak również Meggido i Beit Shean.  

Ewangeliczny Trójkąt: Tabgha – miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb, gdzie zachowała się najstarsza mozaika przedstawiająca kosz z chlebem i dwie ryby. Dalej droga zwiedzania prowadzi na Górę Błogosławieństw – miejsca kazań na Górze. Zaraz obok znajduje się Cafarnaum ze starożytną synagogą.

4 komentarze
2011-02-05 10:57:52

Zaczęliśmy podróż od wybrzeża Morza Śródziemnego poprzez północny Izrael, więc teraz czas na skierowanie się ku południu po stronie wschodniej Izraela. Kierując się właśnie na południe warto zatrzymać się w umownej stolicy Wzgórz Golan - Katzerin. W tym dość młodym mieście, bo założonym w 1977 roku, znajduje się Muzeum Archeologiczne Golanu oraz bardzo ciekawe Muzeum Lalek, gdzie za pomocą lalek przedstawia się sceny z historii Izraela. Niedaleko miasta znajduje się Park Starożytności Katzerin. 

Katzerin nie jest miejscem popularnym i branym pod uwagę podczas wycieczek objazdowych do Izraela. Powodem może być to, że miasto jest raczej związane z kulturą i Historią Żydów, a znacznie mniejszy związek ma z historią chrześcijaństwa.

0 komentarzy

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

panel administracyjny